Cookies management by TermsFeed Cookie Consent Charakteristika školky | Mateřská škola Klopina
DISTANČNÍ VÝUKA

Charakteristika školky

Vize:

Dovést děti na konci jeho předškolního období k tomu, aby v rozsahu svých osobních předpokladů získalo věku přiměřenou psychickou, fyzickou i sociální samostatnost, základy pro zdravé sebevědomí a sebejistotu, schopnost být samo sebou a zároveň přizpůsobit se v sociální komunitě.

Cíl:

Základem a smyslem práce v naší MŠ je jednoznačně dopřávat dětem radost, pohodu, možnost být v kontaktu s vrstevníky, rozvíjet sociální cítění, učit se žít v kolektivu.

Cílem naší práce je zaměření na celkový rozvoj dětské bytosti. Naučit děti základním schopnostem a dovednostem důležitým pro celý další život. Rozvíjet základy pro významné lidské vlastnosti, které pomohou dětem obstát v dospělosti. Chceme docílit, aby se děti pomocí různých činností učily samostatnosti, komunikaci, toleranci, zdravému sebevědomí, morálce, tvořivosti, získávat a používat informace, nést zodpovědnost, přijímat změny, vnímat, pozorovat, být aktivní, umět pracovat v kolektivu, mít vztah k přírodě a zdravému životnímu stylu a k výsledkům lidské činnosti.

TÉMA ŠVP:

„Za poznáním krok za krokem, aneb s kamarády jde všechno lépe“

NAŠE HESLO:

„Úsměv uvolňuje tělo i duši a navíc – každému sluší!“

 Úsměv nestojí nic a vynáší mnoho. Obohacuje toho, kdo ho přijímá, aniž by ochuzoval toho, kdo ho daruje. Trvá chvilku, ale vzpomínka na něj bývá stálá.

  • Nikdo není tak bohatý, aby se bez něj obešel a nikdo není tak chudý, aby ho nemohl darovat.
  • Je dobře, že si ho nelze koupit, ani půjčit, ani ukrást, protože má hodnotu okamžiku, kdy se daruje.
  • A kdybys potkal někoho, kdo by neměl pro tebe úsměv, ačkoli na něj čekáš, buď velkodušný a oblaž ho svým úsměvem, protože nikdo tak nepotřebuje úsměv jako ten, kdo ho nemá pro druhé.

 

Máte-li dotaz, napište nám

Máte-li jakýkoli dotaz či připomínku, neváhejte nás kontaktovat pomocí tohoto formuláře.
Nezapomeňte prosím uvést přesné kontaktní informace, děkujeme.

Ochrana proti Spamu

Odesláním kontaktního formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů podle Zákona č. 101/2000 Sb.
o ochraně osobních údajů.